Był 7 sierpnia 1989 r. Około godziny 21, tuż po zachodzie słońca, w powiatowym szpitalu w Pleszewie przyszedłem na świat.

Z dzieciństwa pamiętam niewiele. Poza drapiącą mnie w twarz wełnianą czapką, bieganiem z kolegami po osiedlu i wchodzeniu na każde okoliczne drzewo. Nieco więcej wydobywam z pamięci wspominając pierwszą szkołę. Wybite piłką okno, smak fluoryzacyjnej pasty, którą karmiono nas dwa razy w roku, pierwszy występ w auli szkoły, pierwsze książki, które otworzyły mi oczy na nieznane światy i krainy istniejące tylko w dziecięcej wyobraźni… Później LO im. Staszica, biol-chem (człowiek młody, to głupi, wciąż nie wiem, po co ja to sobie zrobiłem). Pierwszy rockowy band, pierwsza dziewczyna, pierwsze poważne decyzje dotyczące dalszego życia.

Ktoś po raz pierwszy przeczytał teksty, które pisałem w tajemnicy przed wszystkimi.

W wolnych chwilach uwielbiam siadać do pianina, by komponować i śpiewać. Stąd też taka nietypowa forma moich spotkań z Czytelnikami, łącząca performance z recitalem muzycznym w moim wykonaniu.


Jak dotąd ukazały się trzy książki mojego autorstwa. Pierwsze dwie to Degustator i Wiedźma, powieści z serii z Maciejem Kubiakiem. Natomiast najnowsza powieść Klucz to z seria z dziennikarką Anetą Sochą i z pewnością nie jest to moje ostatnie słowo.

marcin walczak autor pisarz mężczyzna portret czarno biały monochromatyczne zdjęcie
marcin walczak autor pisarz mężczyzna portret czarno biały monochromatyczne zdjęcie
marcin walczak autor pisarz mężczyzna w czerwonym świetle
Więcej informacji